Serik Elektrik Faturası Ödeme

Dağıtım şirketleri, belli bir bölgenin elektrik dağıtımını üstlenen şirketlerdir. Ülkemizde tek bir dağıtım şirketi yerine, farklı bölgelerden sorumlu olan dağıtım şirketleri bulunmaktadır. Antalya’nın Serik ilçesinde de Antalya ve çevresinden sorumlu olan Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ görev almaktadır. Serik elektrik faturası ödeme işlemlerinizi Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ ile gerçekleştirebilirsiniz.

Akdeniz Elektrik Dağıtım Görevleri Nelerdir?

Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ, bir elektrik dağıtım şirketidir ve ilk görevi Antalya gibi Akdeniz’de bulunan bazı şehirlerin elektrik dağıtımını yapmaktır. Dağıtım şirketinin ilk görevi elektrik dağıtımı olsa da farklı görevlerinin de olduğunu söyleyebiliriz. Mesela sayaçların okunması ve faturaların bu sayaç değerlerine göre belirlenmesi de dağıtım şirketlerinin görevidir. Bu işlemden sonra da faturaların tüketicilere bildirimi gerçekleşir.

Bahsettiğimiz görevlere ek olarak tüm elektrik bakım ve onarım işlemleri de dağıtım şirketlerine ait olan görevlerdir. Ayrıca periyodik olarak elektrik şebekelerinin bakımları da gerçekleşir.

İnternetten Elektrik Faturası Ödeme

Serik elektrik borcu ödeme işlemleri Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ internet sitesinden online olarak yapılabilmektedir. Yani elektrik faturalarınız için ödeme noktalarına gitmeniz gerekmemektedir. İnternet sitesine girip, tüketici bilgilerinizi kullanarak kredi kartınız ile dakikalar içerisinde internetten elektrik faturalarınızı ödeyebilirsiniz. İnternetten elektrik faturası yatırma işlemi oldukça pratik, güvenilir ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bunun için kredi kartınızı ya da banka kartınızı da kullanabilir ve ödemelerinizi yapabilirsiniz.